Nabízíme Vám velké množství barev skleněných mozaiek, navíc je možné si z některých "složit" své logo nebo nějaký vlastní motiv. 

Nejpoužívanějším barevným odstínem jsou kombinace modré a bílé barvy se kterými působí voda čistě a průzračně.

bazén obklad

Proč vybrat bazén s obkladem ?

  • vhodné pro vnitřní bazény, sladíte s interiérem celé místnosti
  • nejste při výběru limitovaní tvarem ani rozměry bazénu
  • kvalitní obkladové materiály evropských výrobců
  • stavební hmoty MAPEI
  • obklad je vhodný pro bazén se slanou vodou

Vzorníky obkladů si můžete prohlédnout v našem sídle a nebo shlédněte obrazovou galerii na konci stránky. Nabízíme obklady v různých cenový relacích převážně od výrobců z Evropy např. Bisazza, Hisbalit, Sicis a další.

filtry

Bazénová technologie

Technologii úpravy bazénové vody umístíte ideálně do technické místnosti s dobrým přístupem. Základní jednotkou je vždy filtr s pískem (nebo filtračním sklem), pro mechanické očištění vody. Poté přichází chemické čištění vody tzv. desinfekce, kterou zajistí chlor nebo aktivní kyslík (bezchlorová úprava). Pokud chcete maximálně eliminovat zápach chloru v bazénové místnosti doporučujeme doplnit o středotlakou UV lampu. Variant je mnoho, nechte si od nás poradit.

projekt bazénu

PROJEKT A STAVBA

Zajistíme pro Vás kompletní řešení bazénu na klíč. Budete mít jednu záruku na kompletní stavbu u jedné firmy. Nemusíte se trápit s hledáním projektanta, stavební firmy nebo bagru pro výkopy, vše zařídíme my.

Případně se spojíme s Vaším projektantem nebo stavební firmou a poskytneme jim veškeré podklady a součinnost pro bezproblémovou realizaci zakázky.

V případě potřeby spolupracujeme i s interiérovými designéry a architekty.

vzduchotechnika bazénu

KLIMA V BAZÉNOVÉ MÍSTNOSTI

Pokud bazén umístíte do interiéru domu, musíte jako první vyřešit otázku výměny vzduchu v bazénové místnosti / větrání / odvlhčení, a udržovat ideální klima v bazénové místnosti, tedy    teplota bazénové vody 26 – 28°C a teplota vzduchu: 29 – 32°C. 

Nabízíme Vám několik řešení :

1) Rekuperační jednotka - je určená pro řízené větrání místnosti bazénu

2) Odvlhčovač nástěnný - pouze odvádí vlhkost, neřeší přívod čerstvého vzduchu 

3) Vzduchotechnická jednotka - zajišťuje větrání místnosti bazénu, vytápění místnosti

Pro více informací nás kontaktujte, zpracováváme také projekty VZT.



 

Časté dotazy

Jak funguje UV lampa?

UV lampa je zařízení, které přeměňuje elektřinu na ultrafialové záření. UV lampy generují energii v UV-C spektru, aby zničily mikroorganismy. Kromě toho je UV vysoce účinný při odstraňování kryptosporidia a giardií – organismů odolných vůči chloru, které jsou hlavním rizikem pro lidské zdraví.

Laicky popsáno - když lampa produkuje UV záření, prosvěcuje v pouzdře tekoucí bazénovou vodu a svým zářením působí na povrch mikroorgasnismu a ten se pomalu rozkládá.

UV lampa je umístěna ve strojovně bazénu a jak víme působí na prvky ve vodě, ovšem pouze na vodu, kterou ozáří, ale co s vodou, která je v bazénu? Proto je vhodné UV lampu doplnit o minimální množství chloru, který nám podpoří desinfekci vody než se dostane k UV lampě. 

 

Rozdíly mezi UV lampami?

UV lampy v základu rozdělujeme na NÍZKOTLAKÉ a STŘEDOTLAKÉ.

Jedním z rozdílů, jak už názvy vypovídají, je v tlaku v UV lampě.  Tlak v těle nízkotlaké lampy je 1 – 10 mbar, u středotlaké UV lampy je to pak 1 – 5 bar. Vás jako uživatele bazénu, však bude zajímat další rozdíl, ten nejdůležitější, a to je spektrum UV záření, které lampy vyzařují. Jednoduše řečeno, UV záření má určité vlnové délky, z nichž se skládá, a čím širší spektrum vlnových délek je, tím účinnější je UV dezinfekce. Je to proto, že každý organismus nebo látka jsou zničeny a rozloženy určitou vlnovou délkou.

Nízkotlaké UV-C lampy emitují jedinou vlnovou délku při 254 nm, zatímco středotlaké UV záření emitují široké pásmo vlnových délek od 200 do 600 nm.

Z těchto rozsahů vlnových délek můžete snadno vidět, že středotlaké UV lampy mají výrazně širší spektrum a vyzařují širokopásmové UV-C záření. Tak lze odstranit více druhů mikroorganismů a látek ve vodě obsažených.

 

informace použité z podkladů výrobce UV lamp Lifetech s.r.o.

Mohu mít slanou vodu v bazénu?

Slaná voda v bazénu je mezi uživateli velice oblíbená, pro venkovní bazény je to ideální volba úpravy vody. Samotná sůl v bazénu působí antisepticky na lidskou kůži. Koncentrace v bazénové vodě však není tak vysoká jako máte ve vodě na dovolené u moře, slanost bazénu se dá přirovnat ke slanosti lidské slzy.

Jak se tedy postupuje pokud jste se pro slaný bazén rozhodli. V bazénu se postupně rozpustí dané množství soli dle objemu vody v bazénu (cca 4-5kg soli/1m3 vody) a do strojovny instalujeme zařízení, které ze slané vody uvolní plynný chlor do bazénu. Můžete se setkat s názvem jako SALINÁTOR nebo SOLNIČKA. 

Jediným úskalím u slané vody je, že působí korozivně.

Na co si tedy dát pozor než zvolíte slanou vodu:

  1. slaná voda způsobuje korozi kovových částí např. nerezového žebříku
  2. slaná voda není určena pro nerezové bazény 
  3. slaná voda není vhodná pro bazénu v interiéru

 

Napište nám

Váš dotaz nebo poptávku nám můžete napsat do formuláře. 
Můžete využít také následující kontakty:

+420 723 279 946 +420 220 517 233

info@bazenyasauny.cz

Celé jméno