bazén na míru

Proč si vybrat bazén s folií ?

  • vhodné pro venkovní i vnitřní bazény 
  • ideální pro rekonstrukci starších betonových bazénů
  • nejste při výběru limitovaní tvarem ani rozměry bazénu
  • silný materiál obsahující vnitřní výztuž - síla folie je 1,5mm nebo 2mm
  • vyvaříme folii na míru bazénu do posledního detailu
  • folie je vhodná pro bazén se slanou vodou

Na výběr je z 20 barevných variací bazénových folií od ověřeného výrobce Renolit od jednobarevných folií Alkorplan 2000, mozaiky Alkorplan 3000,  oblíbené designové Alkorplan Touch 3D,  imitace nerezu Alkorplan Platinum nebo stylové Alkorplan Vogue. 

Vzorníky folií si můžete prohlédnout v našem sídle a nebo shlédněte obrazovou galerii na konci stránky.

technologie

Úprava vody

Pro zaručení kvalitní a nezávadné vody, potřebujete technologii úpravy vody, která musí být dobře přístupná a umístěna např. v šachtě u bazénu nebo zahradním přístřešku nejdále 10m od bazénu. Základem je vždy filtr s pískem (nebo filtračním sklem), pro mechanické očištění vody. Poté přichází chemické čištění vody tzv. desinfekce, kterou zajistí chlor nebo aktivní kyslík (bezchlorová úprava), slaná voda, možno doplnit o UV lampu nebo ozon. Variant je mnoho, nechte si od nás poradit. 

projekt

Projekt a stavba

Zajistíme pro Vás kompletní řešení bazénu na klíč. Budete mít jednu záruku na kompletní stavbu u jedné firmy. Nemusíte se trápit s hledáním projektanta, stavební firmy nebo bagru pro výkopy, vše zařídíme my. 

Případně se spojíme s Vaším projektantem nebo stavební firmou a poskytneme jim veškeré podklady a součinnost pro bezproblémovou realizaci zakázky.

V případě potřeby spolupracujeme i se zahradními architekty.

Časté dotazy

Mohu mít vodu v bazénu BEZ CHLORU?

Po této otázce je dobré si uvědomit, že bazén bez chloru neznamená, že bazén bude bez chemie, jedná se pouze o volbu jiné účinné látky místo chloru, která bude zajišťovat desinfekci vody v bazénu. Nejúčinnější po chlorové desinfekci je kyslíková a její účinnou látkou je aktivní kyslík.

AKTIVNÍ KYSLÍK - Jedná se o látky na bázi peroxidu se speciální kombinací účinných látek pro oxidaci v bazénové vodě. Vodu v bazénu je potřeba pravidelně kontrolovat a podle potřeby zvolit dávku chemie. Ke kontrole stavu vody slouží tester na aktivní kyslík. Pozor desinfekci aktivním kyslíkem  nelze kombinovat s desinfekcí chlorovou!

Provozní náklady u tohoto typu chemie se pohybují od 3000 Kč na měsíc. Obsah aktivního kyslíku v bazénu by měl být na hodnotách 8–12 mg/l (při teplotě vody nad 28°C až 10–14 mg/l). Lze zvolit dávkování manuálně u menších bazénů a vířivek a nebo plně automatický systém.

 

Často setkáváme i s přáním osadit bazén ozongenerátorem nebo UV lampou a mít tak bazén. Oba tyto systémy je vhodné doplnit alespoň o minimální dávku chemie pro okamžitou desinfekci vody v bazénu. Více se dozvíte v článku Jak funguje UV lampa a Jak funguje ozon v bazénu.
 

Jak ohřát vodu v bazénu?

Existuje několik možností pro ohřev bazénové vody. Samotný ohřev se potom automaticky spíná přes automatiku řízení provozu.

  • Elektrické těleso - jedná se o průtokový ohřívač, který je vybaven termostatem jímž regulujeme požadovanou teplotu a je jištěn proti přehřátí havarijním termostatem s vratnou pojistkou. Vhodnější pro menší bazény.

     

  • Výměník tepla - zdrojem topné vody je nejčastěji plynový nebo tepelné čerpadlo domu. Poblíž výměníku je umístěn termostat jimž nastavíme požadovanou teplotu a v jímce na odvodu výměníku se nachází termostatické čidlo.

     

  • Tepelné čerpadlo - tato varianta je nejoblíbenější, tepelné čerpadlo je zapojeno přímo na systém bazénu, bez nutnosti připojovat se do technologického celku domu. Existuje mnoho variant s různou účinností. Tepelné čerpadlo se umísťuje ideálně do 7-10m od bazénu.

 

  • Solární panely  - absorber pro sezonní provoz / kolektor pro celoroční provoz, solární ohřev vody pomocí solárních panelů je relativně účinný a u bazénu nahradí elektrický nebo výměníkový ohřev. Optimální poměr vodní hladiny a plochy kolektorů je 1 : 1 minimálně však 1 : 0,5. 
     

Co je to filtr a jak pracuje filtrace bazénu?

Z čeho se skládá bazénová filtrace?

vlasový filtr - je součástí čerpadla a slouží k zachycování mechanických nečistot a vlasů

filtrační čerpadlo - je pohonnou jednotkou celého zařízení

fitrační nádoba (filtr)- samotná nádoba je plastová nebo laminátová, zde dochází k vlastnímu čištění vody přes speciální křemičitý písek

manometr - vykazuje provozní tlak ve filtrační nádobě a je umístěn na jejím vrcholu

6-cestný ventil - slouží pro volbu režimu filtrační jednotky (jednotlivé režimy popsané níže)


Jak jednotka pracuje?
filtrace – základní režim - probíhá čištění vody
vypouštění – voda je přečerpána do odpadního potrubí
zavřeno – ventil zavřen používá se při čištění vlasového filtru a při opravách systému
proplach – slouží k praní pískové náplně, voda prochází odspodu filtrační nádoby k vrchu
cirkulace – voda cirkuluje pouze přes 6-ti cestný ventil
usazení – druhá fáze proplachu, zvířená voda ve filtru se usadí

Reference

Napište nám

Váš dotaz nebo poptávku nám můžete napsat do formuláře. 
Můžete využít také následující kontakty:

+420 723 279 946 +420 220 517 233

info@bazenyasauny.cz

Celé jméno