V jednoduchosti je krása  - to je odpověď na otázku, proč si vybrat nerezový bazén. 

bazén nerezový

KONSTRUKCE BAZÉNU

Instalaci nerezového bazénu přizpůsobíme možnostem prostoru. Nejrychlejší je usazení samonosného skeletu na připravenou desku a následný obsyp, bazén tak můžeme spustit do provozu v řádech několika dní.

  • stěny tělesa o síle 2,5mm tvoří plech z nerezu jakosti AISI 316L (DIN 1.4404) 
  • dno tělesa je silné 1,5-2mm s protiskluznými nopy nebo bez
  • lze provést těleso s klasickým přelivným žlabem nebo infinity s takzvanou nekonečnou hladinou nebo klasicky se skimerem 
nerezové atrakce

NEREZOVÉ ATRAKCE

Každý nerezový bazén lze vybavit příslušenstvím i atrakcemi, které jsou také nerezové a provedené do nejmenšího detailu.

  • nerezová masážní lavice
  • protiproud
  • masážní trysky
  • podvodní osvětlení a mnoho dalších
MALÝ NEREZOVÝ BAZÉN

NEREZOVÉ WELLNESS

Ze stejného materiálu pro Vás na míru vyrobíme také komponenty pro wellness:

  • nerezová vířivka
  • nerezový ochlazovací bazének
  • nerezový Kneippův chodník
projekt bazénu

NÁVRH A STAVBA

Součástí dodávky nerezového bazénu je kompletní výkres provedení bazénu. Bazén Vám dodáme na klíč vč. stavebních prací. Poradíme Vám s umístěním v zahradě nebo v interiéru a zkonzultujeme veškerou technickou připravenost.  

zastřešení alukov terra

Zakrytí bazénu - ZASTŘEŠENÍ

Bazén v zahradě je rozumné doplnit o zastřešení, díky kterému si prodloužíte koupací sezonu a bazén zabezpečíte při jeho nepoužívání. 

Další výhody polykarbonátového zastřešení:

  • bazén chráněn před nepřízní počasí 
  • zabezpečení bazénu před dětmi
  • provedení na míru rozměrům bazénu

Spolupracujeme s vybranými českými výrobci s dlouholetou tradicí a zárukou kvality.

roleta na bazénu

Zakrytí bazénu - ROLETA

Pokud nemáte dostatečný prostor pro zastřešení nebo se Vám jednoduše nelíbí , můžete hladinu zakrýt  lamelovou roletou. Roleta je vhodná jak pro vnitřní tak i pro venkovní bazény, mimo zimní období ovšem musí být roleta svinutá mimo hladinu.

Výhody zakrytí bazénu ROLETOU:

  • maximální snížení odparu vody
  • naviják rolety lze schovat pod podlahu / za stěnu
  • automatické ovládání
  • plně rozvinutá roleta udrží osobu nad hladinou
  • provedení na míru rozměrům bazénu

Časté dotazy

Jak funguje UV lampa?

UV lampa je zařízení, které přeměňuje elektřinu na ultrafialové záření. UV lampy generují energii v UV-C spektru, aby zničily mikroorganismy. Kromě toho je UV vysoce účinný při odstraňování kryptosporidia a giardií – organismů odolných vůči chloru, které jsou hlavním rizikem pro lidské zdraví.

Laicky popsáno - když lampa produkuje UV záření, prosvěcuje v pouzdře tekoucí bazénovou vodu a svým zářením působí na povrch mikroorgasnismu a ten se pomalu rozkládá.

UV lampa je umístěna ve strojovně bazénu a jak víme působí na prvky ve vodě, ovšem pouze na vodu, kterou ozáří, ale co s vodou, která je v bazénu? Proto je vhodné UV lampu doplnit o minimální množství chloru, který nám podpoří desinfekci vody než se dostane k UV lampě. 

 

Rozdíly mezi UV lampami?

UV lampy v základu rozdělujeme na NÍZKOTLAKÉ a STŘEDOTLAKÉ.

Jedním z rozdílů, jak už názvy vypovídají, je v tlaku v UV lampě.  Tlak v těle nízkotlaké lampy je 1 – 10 mbar, u středotlaké UV lampy je to pak 1 – 5 bar. Vás jako uživatele bazénu, však bude zajímat další rozdíl, ten nejdůležitější, a to je spektrum UV záření, které lampy vyzařují. Jednoduše řečeno, UV záření má určité vlnové délky, z nichž se skládá, a čím širší spektrum vlnových délek je, tím účinnější je UV dezinfekce. Je to proto, že každý organismus nebo látka jsou zničeny a rozloženy určitou vlnovou délkou.

Nízkotlaké UV-C lampy emitují jedinou vlnovou délku při 254 nm, zatímco středotlaké UV záření emitují široké pásmo vlnových délek od 200 do 600 nm.

Z těchto rozsahů vlnových délek můžete snadno vidět, že středotlaké UV lampy mají výrazně širší spektrum a vyzařují širokopásmové UV-C záření. Tak lze odstranit více druhů mikroorganismů a látek ve vodě obsažených.

 

informace použité z podkladů výrobce UV lamp Lifetech s.r.o.

Mohu mít slanou vodu v bazénu?

Slaná voda v bazénu je mezi uživateli velice oblíbená, pro venkovní bazény je to ideální volba úpravy vody. Samotná sůl v bazénu působí antisepticky na lidskou kůži. Koncentrace v bazénové vodě však není tak vysoká jako máte ve vodě na dovolené u moře, slanost bazénu se dá přirovnat ke slanosti lidské slzy.

Jak se tedy postupuje pokud jste se pro slaný bazén rozhodli. V bazénu se postupně rozpustí dané množství soli dle objemu vody v bazénu (cca 4-5kg soli/1m3 vody) a do strojovny instalujeme zařízení, které ze slané vody uvolní plynný chlor do bazénu. Můžete se setkat s názvem jako SALINÁTOR nebo SOLNIČKA. 

Jediným úskalím u slané vody je, že působí korozivně.

Na co si tedy dát pozor než zvolíte slanou vodu:

  1. slaná voda způsobuje korozi kovových částí např. nerezového žebříku
  2. slaná voda není určena pro nerezové bazény 
  3. slaná voda není vhodná pro bazénu v interiéru

 

Napište nám

Váš dotaz nebo poptávku nám můžete napsat do formuláře. 
Můžete využít také následující kontakty:

+420 723 279 946 +420 220 517 233

info@bazenyasauny.cz

Celé jméno